Overslaan en naar de inhoud gaan
Home
Mobile menu expand icon Menu Sluiten
  • Tuin van de toekomst
  • Nieuws
    • Tuintips lenteweek
  • Open tuinen
    • Tuinen zoeken
    • Zelf je tuin openstellen?
  • Contact
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Instagram
  • Inloggen

Hoe de technologie van een pamper ervoor zorgt dat jij je planten minder water moet geven!

Kruimelpad

  1. Home
  2. Nieuws
  3. Hoe de technologie van een pamper ervoor zorgt dat jij je planten minder water moet geven!
tuindemo Asse

Share

Facebook
Twitter
Print
E-mail
6/04/2022
polymeren

Gefascineerd door de titel? Ook op de markt van Asse kon deze demo op veel bijval rekenen! Voor je begint pampers in de tuin te begraven, willen we je vertellen dat het om kleine deeltjes of bolletjes in een luier gaat, polymeren genaamd. Deze polymeren kunnen tot 100 keer hun eigen volume aan water opnemen en zorgen er dus voor dat een luier een grote hoeveelheid vloeistof kan vasthouden. Dat principe kan je ook in de tuin gaan toepassen.

Door polymeren of waterkristallen te mengen onder je aarde, creeër je een mini-waterbuffer in eigen grond. De kristallen slaan water op en bij een drogere periode kunnen de wortels van jouw planten bij de opgeslagen water raken. Heel handig ook voor kamperplanten! De waterkristallen zelf vergaan na enkele jaren (richtduur: 5 jaar) en zijn niet schadelijk. Je hebt er dus enkele jaren effect van, alvorens je, indien gewenst, nieuwe waterkristallen aan de grond moet toevoegen.

Bart Verelst

Tip: met een extra laagje schors bovenop de bodem, voorkom je verdamping en kunnen de waterkristallen nog langer hun vocht vasthouden. Ook zonder waterkristallen in de tuin is een extra laag bovenop de bodem een goed idee om de grond vochtig te houden. 

Bart

6/04/2022

Share

Facebook
Twitter
Print
E-mail

Over Tuin van de Toekomst

Tuin van de toekomst en Open tuinen zijn initiatieven van Landelijke Gilden.

Is jouw tuin klaar voor de toekomst? Het wijzigend klimaat vraagt om een andere aanpak van tuinieren. Via Open tuinen tonen deelnemers hoe ten volle van de tuin te genieten maar hem ook klimaatbestendig te maken. 

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Instagram

Initiatief van Landelijke Gilden

Landelijke Gilden logo

 

 

Voetnoten

  • Home
  • Open tuinen
  • Van tegel naar egel
  • Landelijke Gilden

Contact

+32 (0)16 28 60 24
info@landelijkegilden.be
Contacteer ons
© Open tuinen 2023
  • Gebruikersvoorwaarden
  • Privacy
  • Cookiebeleid
Powered by Dropsolid